Igår (torsdag9 skulle jag ha cyklat runt TT-banan (se tidigare inlägg)men det regnade...regnade och fortsatte att regna..ja det öste ned!Så HASS bestämde sig för att ställa in det hela.Ja så jag blev hemma.Mickis och assistenten hade tänkt gå runt och gick av skoltaxin vid ishallen-de fick gå hem.
Det gjorde inte så mycket,jag passade på att plugga och göra en av hemuppgifterna klar.Bl a läste jag om ambivalens (kan känna igen mig) och tillslut så löste jag min egen och kom till ett beslut:JAG FORTSÄTTER I HÖST!
Det var befriande att sända iväg e-posten med fördrågan om att få fortsätta redan i höst,och jag fick svar att det var OK och att jag fick fortsätta med "min terapeut" Janine även då.
Har faktiskt fått tillbaka läs lustan igen,det känns kul!!Jag menar jag lägger ned ganska mycket pengar på denna utbildning som jag vet innerst inne att jag VILL GÅ!!