This is me and my life so far.. Kliv in på: http://jayworld.blogg.se/ (här står d mesta som hänt i mitt liv so far.. jag lär ju inte få me allt sen.. Just so u know..)
Min underbar klass :)

|
Kommentarer:
Å kan du inte blogga lite från resan? Låter ju jättespännande!
ja hann aldrig riktigt med denna blogg, allt från resan finns med på jayworld.blogg.se.
Är du klar med utbildningen? Är det lätt att få jobb?
det var lätt förut, innan lågkonj. I min klass fick 3 av 24 jobb typ. Tre st är fortf. i NZ o jobbar. Jag själv håller på att starta eget så det är jättebra för den som vill det. Man skapar mkt nyttiga erfarenheter inför framtiden och kontakter, vilket är det viktigaste.. En klar värd utb. att gå tycker jag och många andra. Lite bistra tider just nu bara, men det blir la bättre ;)
Jessica
|
Namn: Kristian Sörensson, 31
Yrke: Miljökonsult
Har studerat:
Markekologisk Design (YH) vid
VBU Västerberg-
slagens Utbildnings-
centrum i Ludvika
– Det bästa med utbildningen är att den spänner över ett så stort område! Man får en förståelse för hela kedjan och kan kan ta vilken roll som helst efteråt. Frågor man jobbar med är ”kan vi bygga bostäder på den här jorden?”, ”hur farligt är det här för människor?” eller ”hur rör sig den här föroreningen i vattnet?”.