|
Sammanfattning
![]()
![]() |
|
|||||||||||||||
Utbilda dig inom permanent fransböjning och fransförlängning!Hos Academy of Divine Beauty kan du komplettera din nagelterapeut eller makeup utbildning med en utbildning inom permanent fransböjning och fransförlängning.
Utbildningen inom fransförlängning och fransböjning ges på heltid under 2 dagar (dagtid), exklusive praktisk examen:
Förkunskap i skönhetsbranschen krävs.
Diplomerad Skönhetsterapeut.
Pris exklusive kittar: 2 600 kronor.
Pris inklusive kittar: 9 500 kronor, kittvärde 7 700 kr ingår.
Academy of Divine BeautyAcademy of Divine Beauty är en komplett skola för stylister, nagelterapeuter, makeup-artister och imagekonsulter. Så om du ser en framtid inom skönhet är detta definitivt något för dig!
Efter att ha avslutat din utbildning hos Academy of Divine Beauty har du en komplett yrkesutbildning och tillgång till ett brett kontaktnätverk via branschorganisationen SANSA. Samtidigt blir du visad vägen inom en framtidsbransch i mycket snabb expansion.
Med mer än 17 års erfarenhet av skönhetsvård, varav åtta år som utbildningsansvarig för Scratch Nails, har Tammy Azyzovas målsättning om en komplett skola för styling i Sverige förverkligats.
Med ett glödande engagemang, stor ambition och en förmåga att kunna se varje students unika gåva har Tammy fått mycket uppmärksamhet som pedagog och stort erkännande från människor i branschen.
Genom åren har Tammy visat vägen för många studenter, hon har lärt dem att se sin egen kapacitet varför flertalet som utbildats av Tammy har gått långt i branschen.
För att beställa information om Fransförlängning/Fransböjning, fyll i följande uppgifter: